FĂžrste artistslipp for Jazzfest 2024
NÄ kan vi avslÞre de fire fÞrste konsertene pÄ plakaten i mai 2024!
Vi fÄr stjernebesÞk av Judith Hill og hennes band i Olavshallen 8. mai, pop-ikonene D'Sound er tilbake med original besetning pÄ Byscenen 11. mai, tidligere NTNU AmbassadÞr Siril Malmedal Hauge har skrevet helt ny musikk til hennes prosjekt Rhiza Song pÄ Dokkhuset 11. mai, og TrÞndelag Big Band spiller opp til en hardtswingende storbandkonsert med superstjernen Anthony Strong pÄ Byscenen 10. mai. Som vi gleder oss!
Les mer om konsertene her:
Judith Hill - Olavshallen onsdag 8. mai kl. 20:00

Judith Hill har tatt steget frem pÄ scenen og er i ferd med Ä bergta en hel verden med sin stemmeprakt!
Tidligere har hun vÊrt korist for mange av vÄr tids stÞrste stjerner, og kan vise til samarbeid med ikoner som Michael Jackson og Prince. Hun ble valgt ut til Ä synge duett med Michael Jackson pÄ "I Just Can't Stop Loving You" under hans This Is It-konserter i London. Etter hans plutselige bortgang i juni 2009, sang Hill i Jacksons minnegudstjeneste, noe som satte henne Þyeblikkelig pÄ det musikalske verdenskartet.
Bli med pÄ begivenheten, det er fÞrste gang hun gjester Trondheim!
Anthony Strong & TrĂžndelag Big Band - Byscenen fredag 10. mai kl. 20:00

NÄr Anthony Strong, en jazzvokalist og pianist av internasjonal kaliber, slÄr seg sammen med vÄrt egne TrÞndelag Big Band fÄr vi et hardtswingende mestermÞte som garantert lokker frem bÄde smil og danselyst hos Jazzfestpublikummet!
Med sin kraftfulle stemme og virtuose pianospill har Strong begeistret publikum over hele verden. Dette unike samarbeidet gir deg muligheten til Ä oppleve en stemningsfull aften med alt fra myke ballader til swingende up-tempo-lÄter i storbandstil! Gjennom Ärene har TrÞndelag Big Band samarbeidet med en rekke musikalske stjerner, fra nasjonale jazzikoner til internasjonale storslagere. NÄ, med Anthony Strong ved sin side, er TrÞndelag Big Band klare til Ä levere enda en festkveld under Jazzfest, fredag 10.mai!
Siril Malmedal Hauge - Rhiza Song - Dokkhuset lĂžrdag 11. mai kl. 18:00

Vi er veldig glade for at tidligere NTNU AmbassadĂžr Siril Malmedal Hauge skiver bestilling til Jazzfest 2024.
Dette sier Siril selv om prosjektet Rhiza Song:
"Som i en vev av rÞtter sendes beskjeder i et nettverk av kommunikasjon - et slags hemmelig sprÄk. I dette verket har jeg lyst til Ä grave i jorda og bli litt skitten pÄ fingrene. Lage liv, fiske etter fine fibre, flette sammen trÄder, grave i rÞtter, og lete etter grobunn for musikalske biotoper. Jeg fascineres av unike bÄnd mellom ulike organismer, og tilhÞrigheten til hverandre i en verden som stadig forandres."
D'Sound - Byscenen lĂžrdag 11. mai kl. 20:00

DâSound har i over 25 Ă„r blitt regnet som et av Norges aller beste liveband. Debutalbumet «Spice of Life» i 1997 skapte et paradigmeskifte innen norsk pop, med sin friske blanding av acid jazz, soul, RânâB og funk, og ga bandet stor suksess i bĂ„de inn- og utland. NĂ„ er DâSound tilbake med original besetning og lĂ„ter tightere enn noen gang, og det er fĂžrste gang Jazzfest presenterer dette norske superbandet, med bysbarnet og mestertrommis Kim Ofstad som en - og meget viktig del av bandet.